دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی شیراز | آتلیه معماری معنا

معنی دکوراسیون در لغت نامه فارسی آراستن، چیدمان و مرتب کردن است. وقتی که صحبت از دکوراسیون داخلی می‌شود منظور نحوه چیدمان و انتخاب مناسب وسایل قسمت های مختلف خانه از جمله قسمت پذیرایی و نشیمن، اتاق ها، آشپزخانه، حمام و دستشویی می باشد. با توجه به همه گیر شدن و جذاب شدن طراحی دکوراسیون داخلی دیگر طراحی دکوراسیون محدود به خانه‌های مسکونی نیست و در دفاتر کاری، فروشگاه ها، مغازه ها، بیمارستان ها، هتل ها و غیره هم از قوانین مختلف طراحی دکوراسیون داخلی استفاده میشود. از دید خیلی از افراد چیدمان دکوراسیون داخلی منزل کار بسیار ساده ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می رود، اما این طور نیست و نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها را بدانید و به خوبی رعایت کنید، بهترین استفاده را از فضای منزل خواهید داشت و به زیبا سازی هرچه بیشتر خانه شما کمک خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی شیراز

امروزه با افزایش اهمیت ظاهری وسایل اهمیت دکوراسیون داخلی بسیار افزایش یافته است. این طراحی امروزه تنها محدود به دکوراسیون داخلی منزل در شیراز نمی شود. بلکه طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار، دکوراسیون داخلی مغازه و ... نیز بسیار حائز اهمیت است. شاید با خودتان بگویید طراحی دکوراسیون داخلی در شیراز بسیار کار ساده ای است و خودم می توانم با سلیقه خود به طراحی بخش های مختلف بپردازم. اگر این فکر را می کنید سخت در اشتباهید. در طراحی داخلی دکوراسیون باید اصول را رعایت کنید. این اصول را بایستی با مطالعه و تجربه به دست بیاورید. طراحان دکوراسیون داخلی آتلیه معنا در شیراز با رعایت این اصول و همچنین نکات دیگر در طراحی دکوراسیون منزل به زیبا سازی هرچه بیشتر محیط مورد نظر شما کمک می کنند. رعایت این اصول و نکات در طراحی دکوراسیون داخلی به ایجاد یک محیط گرم و دلنشین در محیط کار یا منزل شما کمک چشمگیری می کند.

دکوراسیون داخلی شیراز| آتلیه معماری معنا

طراحی دکوراسیون داخلی  خانه در شیراز | آتلیه معماری معنا

طراحی دکوراسیون داخلی منزل در شیراز

طراحی دکوراسیون داخلی منزل امروزه بیشتر به معنی هماهنگ سازی اجزای داخلی مانند مبلمان، دیوار ها، کف، نوع پوشش سقف و غیره است. تمامی این کار ها با هدف زیباتر شدن خانه و ایجاد یک فضای دلنشین و زیبا در خانه انجام می شود. امروزه با افزایش جمیعیت و به طبع آن افزایش آپارتمان نشینی اهمیت دکوراسیون داخلی دو چندان شده است. آپارتمان ها امروزه فضای بسیار کوچک تری را نسبت به خانه های قدیمی برای مردم فراهم می کنند، به همین دلیل باید از فضای موجود بهینه ترین استفاده را داشت.تغییر منزل یک کاری بسیار هیجان انگیز و جالب می باشد چراکه منزل طی چند سال برای خانواده تکراری می شود. اما هزینه های تغییر خانه امروزه بسیار افزایش یافته و همچنین نیازمند انرژی و زمان زیادی است.


 بهترین جایگزین برای تغییر منزل، طراحی دوباره دکوارسیون داخلی منزل که با هزینه ی بسیار کمتر و صرف زمان کمتری فضای خانه را به فضایی تازه و جدید تبدیل می کند است. بهتر است طراحی دکوراسیون داخلی منزل در شیراز را به تیمی متخصص بسپارید تا با توجه به نیاز و سلیقه شما دکوراسیون داخلی مورد نظرتان را طراحی و اجرا نماید.

دکوراسیون داخلی آپارتمان در شیراز

یکی از نکاتی که همیشه در طراحی دکوراسیون داخلی بایستی به آن توجه شود این است که، قبل از شروع طراحی شما باید بدانید چه مدل منزلی مد نظر شما است. چه مدل خانه ای برای شما مناسب است؟
طراحی کلاسیک می خواهید یا مدرن و راحتی؟ با در نظر گرفتن تک تک این نکات بایستی طراحی و خرید وسایل دکوراسیون داخلی در شیراز آغاز شود. برخی افراد قبل از هر چیز به خرید مبلمان فکر می کنند. سپس پس از خرید مبلمان طراح داخلی منزل را محدود به استفاده از این مبلمان می کنند و دست پای وی را در طراحی باز نمی گذارند. بهتر است اول سلیقه خود را با طراح مطرح کنید. سپس با توجه به طرح نهایی اقدام به خرید وسایل کنید.

دکوراسیون داخلی آپارتمان در شیراز | آتلیه معماری معنا

سبک های مختلف دکوراسیون منزل شیراز | آتلیه معماری معنا

سبک های مختلف دکوراسیون منزل شیراز

در این بخش اطلاعاتی راجع به انواع سبک های جدید و قدیم طراحی دکوراسیون را با شما به اشتراک می گذاریم تا بتوانید تصمیم بهتری برای طراحی دکوراسیون منزل خود بگیرید.
دکوراسیون مدرن
در این سبک از یک تک رنگ جذاب و طراحی های ساده که آرامش و زیبایی با هم وجود دارند است. این تک رنگ معمولا از رنگ های خنثی انتخاب می گردد.
دکوراسیون مینیمال
رنگ اصلی استفاده شده در این سبک سفید است. سبک دکوراسیون مینیمال شباهت زیادی به سبک مدرن دارد. مهم ترین ویژگی سبک مینیمال خلوت بودن فضا است که به آرامش فضای خانه کمک زیادی می کند.
دکوراسیون روستیک
سبک روستیک یک سبک ساده و بی آلایش است تا حد امکان از سنگ و چوب در طراحی دکوراسیون این خانه استفاده می شود. برای این سبک از وسایل قدیمی و کلاسیک استفاده می شود.
دکوراسیون کلاسیک
مهمترین بخش سبک کلاسیک وجود نظم و تقارن در تک تک اجزاء محیط است. این سبک فضای سنگین و با پرستیژی را برای محیط به ارمغان می آورد. استفاده از وسایل چوبی و رنگ های زرشکی، قهوه ای و کرم از نماد های این سبک است.


اصول چیدمان دکوراسیون منزل

مهمترین اصل در دکوراسیون منزل این است که شما تصمیم بگیرید چه نوع دکوراسیونی میخواهید؟ آها سبک سنتی را برای منزل خود در نظر گرفته اید یا سبک مدرن و راحت را ترجیح می دهید؟
اگر این مرحله از طراحی دکوراسیون منزل خود را پشت سر گذاشته اید. حال باید به فکر طراحی جزء به جزء چیدمان منزل باشید. اگر طرحی برای ایده هایی که در ذهن خود دارید به ذهنتان نمی رسد، می توانید با یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت کنید یا در اینترنت به دنبال طرح مشابهی که با منزل شما متناسب باشد، باشید. یکی دیگر از اصول چیدمان دکوراسیون در شیراز مشخص کردن هدف دکوراسیون است.
برای مثال برای یک مغازه یا فروشگاه باید موجب جلب نظر مشتری شود. دکوراسیون منزل شیراز باید یک محیط گرم و آرام که آرامش در آن برقرار است را ایجاد کند.