بهترین طراح ساختمان در شیراز

تمام پروژه‌های ساختمانی نیازمند سرویس‌های طراح ساختمان است که معمولاً یک معمار یا مهندس ساخت که دارای مدرک باشد، آن‌ها را طراحی می‌کند. در پروژه‌های کوچکتر و ساده‌تر معمولاً به یک فرد حرفه‌ای و دارای مدرک نیاز نیست و طراحی این پروژه‌ها معمولاً زیر دست یک طراح ساختمان، نقشه‌کش یا یک طراح داخلی و پیمان‌کار است. اما پروژه‌های بزرگتر و پیچیده‌تر نیازمند خدمات عده‌ی زیادی از افراد حرفه‌ای و آموزش‌دیده است که تحت نظارت یک معمار باشند.در بسیاری مواقع کارهای ساختمانی و قانون حرفه‌ها به افرادی این اجازه را می‌دهد تا طراحی یک ساختمان مسکونی و در برخی مواقع ساختمان‌های سبک تبلیغاتی را بدون مدرک معماری بسازند.برای یک طراحی خوب، قبل از هرچیزی باید بدانیم که نیازهای ساختمانی که قرار است طراحی کنیم چیست. طبیعتا طراحی هر ساختمان با ساختمان دیگر متفاوت است. آتلیه معماری معنا با شعار صفر تا صد ساختمان را به ما بسپارید در سال ۱۳۹۰ تاسیس شد. این شرکت نحوه ارائه خدمات مهندسی در کشور را متحول ساخت تا به عنوان بهترین طراح ساختمان در شیراز شناخته شود. شما می‌توانید انواع خدمات ساختمانی نظیر: ساخت اسکلت فلزی و بتنی از صفر تا صد و یا به صورت خرده کاری، اجرای تاسیسات برقی و مکانیکی، بازسازی، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، طراحی و اجرای محوطه سازی، تعمیر و نگهداری و همچنین هوشمندسازی خانه و یا محل کار خود را با هر میزان حجم کاری یا سقف ریالی، از طریق آتلیه معماری معنا به انجام برسانید.هر گونه طراحی معماری شیراز را به ما بسپارید تا تمایز در طراحی را مشاهده نمایید.طراح داخلی ساختمان در شیراز، طراحی و اجرای نمای ساختمان در شیراز و طراحی سازه شیراز از جمله تخصص های دیگر آتلیه معماری معنا در شیراز می باشد.


شرکت معماری معنا

طراحی معماری شیراز

طراح داخلی ساختمان در شیراز

هدف یک ساختمان، در درجه اول ایجاد سرپناه در کنار امنیت برای ساکنین است. اهداف دیگر ساختمان، حفاظت در برابر شرایط بد آب و هوایی، ایمنی، فضایی برای آرامش، حریم خصوصی و همچنین برای نگهداری وسایل، تأمین برق و آسایش در زندگی و کار است.اکنون ببینیم که اساسا یک ساختمان چیست و چه تعریفی دارد؟ ساختمان، نوعی سازه است که با مصالحی خاص ساخته می شود و شامل زیر بنا، زیر ستون، دیوار، کف، سقف، دودکش، خدمات لوله کشی و ساختمانی، سکوهای ثابت، ایوان، بالکن، قرنیز یا جلوآمدگی، بخشی از یک ساختمان یا هر چیز دیگری که به آن وصل شده یا هر دیوار محصوری که یک زمین یا فضا را از سازه مشابه مجرا می کند، می باشد. خانه ها، کارخانه ها، مراکز خرید، بیمارستان ها و غیره از انواع ساختمان ها هستند. انواع ساختمان: ساختمان ها، ممکن است شامل سازه های سنگی باربر، بتن غلطکی و یا سازه های ساخته شده از فولاد باشند. انواع مختلفی از ساختمان ها وجود دارند که عبارتند از: ساختمان مسکونی،ساختمان آموزشی، ساختمان سازمانی، ساختمان جمعی، ساختمان تجاری، ساختمان بازرگانی، ساختمان صنعتی، ساختمان ذخیره سازی، ساختمان مخصوص عمده فروشی، ساختمان با کاربری های مختلف، ساختمان پرخطر، ساختمان مجزا، ساختمان نیمه جدا شده با دیوارمشترک، ساختمان چند طبقه و یا بسیار بلند (آسمان خراش)، زاغه ها،ساختمان ناامن، ساختمان ویژه، پارکینگ چند طبقه حالا، وقت آن است که عمیق تر به بررسی چند نمونه از ساختمان معرفی شده بپردازیم.
۱. ساختمان مسکونی: این ساختمان ها، برای اهداف مسکونی معمولی مورد استفاده قرار می گیرند و امکانات رایج برای خواب، زندگی و آشپزی را فراهم می کنند.ساختمان باید شامل یک یا چند محل اقامت خانوادگی، آپارتمان و گاراژهای خصوصی باشد.شرکت های مختلفی هستند که طراحی معماری شیراز و طراح داخلی ساختمان در شیراز را انجام می دهند اما آتلیه معماری معنا بهترین مرجع برای انجام این امور شما و انجام اموری دیگر به مانند دکوراسیون داخلی منزل  می باشد.

شرکت معماری معنا

شرکت معماری معنا

اسکلت فلزی در شیراز

۲. ساختمان های آموزشی:این نوع ساختمان ها، برای مؤسسات آموزشی مانند مدارس یا کالج هایی هستند که توسط یک هیئت مدیره، دانشگاه یا هر نهاد وابسته مشابه اداره و شناخته می شوند. این ساختمان، باید امکانات آموزشی، تحصیلی و تفریحی مربوط به اهداف آموزشی را فراهم کند. علاوه بر این، وجود ساختمان های مسکونی مناسب برای کارکنان و یا دانشجویان ساکن در محوطه دانشگاه نیز اجباری است. جدای از این، موسسه باید یک خوابگاه اختصاصی نیز در داخل و یا خارج از محوطه خود داشته باشد.۳. ساختمان های سازمانی:این نوع ساختمان ها شامل اماکنی می باشند که توسط دولت، سازمان های نیمه دولتی و یا اتحادیه های ثبت شده برای اهداف خاص ساخته می شوند. این اهداف خاص، شامل اهداف درمانی مانند درمان بیماری‌های جسمی و یا روانی، بیمارستان های کودکان، خانه های سالمندان، مراکز مراقبت از کودکان بی سرپرست یا زنان رها شده، سالن اجتماعات برای فعالیت های فرهنگی و یا وابسته و همچنین امکانات اقامتی مذهبی از قبیل دارامشالاها، زندان ها، مراکز درمانی، بازداشتگاه ها، دارالتادیب ها می شود. آتلیه معماری معنا با بررسی دقیق فنی و اجرایی سفارش، متخصصین متناسب با درخواست را به فوریت پیشنهاد می‌دهد. متخصصین مجرب با بررسی درخواست و مذاکره تلفنی یا آنلاین با شما، پیشنهاد اجرایی و قیمت خود را تقدیم کرده و شما با بررسی و مقایسه پیشنهادات، متخصص مورد تأیید خود را انتخاب می‌نمایید.همچنین، به دلیل سیستم ارزیابی و امتیازدهی توسط مشتریان به متخصصین، کیفیت خدمات ایشان همواره رو به بهبود بوده و در نهایت خدمات متخصصین با کیفیت بالاتری نسبت به میانگین کیفیت خدمات به روش سنتی ارائه می‌شود. مراحل ساخت خانه را به ما بسپارید و خاطر خود را از انجام پروژه ای بی عیب و نقص ،آسوده نمایید.برای ساخت اسکلت فلزی در شیراز  با تیم کارشناسی ما تماس حاصل نمایید تا از مشاوره ی رایگان ما بهره ببرید.

نقشه کشی ساختمان شیراز

یک مجتمع مسکونی دارای ضوابطی شامل موارد زیر است: ۱- سطح کل زیربنای مجموع واحدهای مسکونی حداکثر معادل ۱۲۰% نسبت به سطح زمین مجاز است. ۲- سرانه زمین ناخالص به ازای هر واحد مسکونی حداقل معادل ۱۰۰ مترمربع است. ۳- مساحت کوچک‌ترین واحد مسکونی نباید از ۸۰ مترمربع کمتر باشد. ۴- حداکثر سطح اشغال مجاز در همکف معادل ۳۵% سطح کل زمین است. سطوح زیربنای نگهبانی، گلخانه، دوش و رختکن و سرویس‌های بهداشتی و استخر و فضای سرپوشیده تفریحی کودکان مسئول محدوده فوق نمی‌شود. ۵- احداث محل پارک اتومبیل به تعداد معادل حداقل ۷۵% نسبت به تعداد واحدهای مسکونی الزامی است. ۶- حداقل سطح خالص پارکینگ به ازای هر اتومبیل ۵/۱۲ مترمربع است. ۷- حداقل عرض معابر دسترسی به محل‌های پارک ۵/۵ متر رعایت شود. ۸- مجموع سطوح تحت اشغال زیربنای ساختمان‌های مسکونی در همکف به اضافه سطح اشغال مسیرهای اتومبیل‌رو و پارکینگ‌ها در شرایطی که پارکینگ‌ها در محوطه روباز پیش‌بینی می‌شود، نباید از ۶۰ درصد سطح کل زمین بیشتر باشد. آتلیه معماری معنا ،مجموعه ای است در زمینه طراحی ساختمان، معماری و نوآوری که بهترین طراح ساختمان در شیراز نیز است.در تفکر ما، انسان اهمیت فراوانی دارد و معتقدیم طراحی باید برای انسان انجام شود. مرکز توجه ما مشتریان مان هستند. انسان‌هایی که قرار است در فضاهایی که ما طراحی می کنیم زندگی کنند، خوشحال باشند و عشق بورزند.ما سازنده ی اسکلت فلزی در شیراز، طراح داخلی ساختمان در شیراز و معتبرترین طراحی معماری شیراز هستیم. در فلسفه طراحی آتلیه معماری معنا ، طراحی با همدلی با مشتریان آغاز می شود. ما ابتدا تلاش می کنیم شما را درک کنیم تا بتوانیم فضایی متناسب با خواسته های شما طراحی کنیم. پس ممکن است در فرایند طراحی منزل با تک تک اعضای خانواده گفتگو کنیم تا فضایی متناسب با روحیات و خواسته‌های تمامی افراد خانواده طراحی شود. از سوی دیگر، در پروژه‌های مرتبط با کسب و کار، گام ابتدایی برای ما، فهم کسب و کار و برند شماست. از نگاه ما، فضای‌های اداری و تجاری و ... باید بازتاب هویت برند شما باشند. در نتیجه فهم برند شما گام آغازین طراحی است.اصول چیدمان منزل در تخصص هر شرکتی نیست.متخصصان ما با گذراندن دوره های مورد نظر و داشتن تجربه و تبحر لازم،شما را در این مهم یاری می نمایند.

شرکت معماری معنا