طراحی معماری مجموعه تخصصی معنا

طراحی معماری داخلی و خارجی سازه های خود را به ما بسپارید.

طراحی معماری داخلی و خارجی سازه های خود را به ما بسپارید.

طراحی معماری | شرکت معماری معنا

یکی از خدمات شرکت معماری معنا طراحی معماری می باشد، طراحی معماری امری تخصص است که شرکت معماری معنا با تیم متخصص و مجرب خود تمامی خدمات طراحی معماری انواع سازه ها را از صفر تا صد برای مشتریان عزیز انجام می دهد. طراحی معماری در صنعت ساخت و ساز بسیار گسترده بوده و در سبک های متنوعی که مشتری انتخاب می کند معماری ساختمان قابل طراحی می باشد.
هزینه طراحی معماری سازه های مختلف با توجه به نوع سازه، تخصص مهندسین در حال فعالیت و عوامل اجرایی متفاوت می باشد. طراحی معماری به دو بخش طراحی معماری داخلی و خارجی تقسیم می شود. هر یک از این بخش ها اهمیت بخصوص خود را دارند و از زمان و انرژی گذاشتن برای طراحی معماری هیچ یک نمی توان به آسانی عبور کرد.
اگر ساختمانی با بنای لوکس و زیبا مد نظرتان است می توانید تمامی خدمات طراحی معماری خود را به تیم معماری معنا بسپارید. با طراحی معماری در کنار تیم ما می توانید سلیقه خود را به همراه اصول طراحی معماری در خانه پیاده سازی کنید. در این مقاله با ما باشید تا به بررسی مراحل طراحی معماری بپردازیم.

قیمت مناسب

قیمت مناسب

کیفیت بالا

کیفیت بالا

ضمانت اجرا

ضمانت اجرا

نیروی متخصص

نیروی متخصص

بررسی مراحل طراحی معماری سازه

طراحی معماری چیست؟

هر معماری روند کاری مخصوص خود را دنبال می کند و روند کاری مشخصی برای معماران حرفه ای تعریف نشده است و با توجه به نوع پروژه و موضوع کاری می تواند متغیر باشد. معماران حرفه ای طی سالها تجربه که در این زمینه کسب کرده اند می توانند راه و مراحل بخصوص خود را برای طراحی معماری در نظر بگیرند، اما در این میان یک معمار تازه کار یا یک دانشجوی تازه فارغ التحصیل شده باید از کجا شروع کند. در این مقاله با تیم محتوای شرکت معماری معنا همراه باشید تا مراحل اصولی طراحی معماری را با هم بررسی کنیم. مراحل اصولی طراحی معماری به شرح زیر می باشد.

طراحی معماری چیست؟ | شرکت معماری معنا

طراحی معماری با قیمت مناسب | شرکت معماری معنا

مراحل طراحی معماری


کسب اطلاعات
اولین مرحله ای که هر معماری باید قبل از قبول یک پروژه انجام دهد کسب اطلاعات پروژه است. مهمترین بخش این اطلاعات دانستن خواسته های کارفرما است، یعنی او چه چیزی از شما می خواهد. پیش از هر چیز طراح و معمار باید از اینکه چه طرح و ساختمانی مورد نظر کارفرما است مطلع شود. در این میان سوالاتی باید مطرح شود که به طور کلی اطلاعات اولیه را برای شروع پروژه داشته باشیم.
. چه کسانی از این سازه می خواهند استفاده کنند؟
. چه کار هایی قرار است در اینجا انجام شود؟
و سوالاتی مشابه این سوالات به شما کمک می کند تا اطلاعات کافی برای انتخاب و یا عدم انتخاب پروژه را در اختیار داشته باشید.


جمع آوری اطلاعات
زمین دومین مرحله طراحی معماری سازه شناخت ابعاد، اندازه و همسایگی های زمین مورد نظر است، طراح معمار در این مرحله باید با توجه به جهت گیری جغرافیایی و دسترسی معابر عمومی طرح مورد نظر خود را شروع نماید. جمع آوری اطلاعاتی نظیر میزان عبور و مرور افراد پیاده و ماشین ها شرایط فرهنگی منطقه و ... نیز می توانند عوامل مهمی در طراحی معماری سازه مورد نظر باشند.

شناخت اقلیم منطقه
طراح معمار باید با شناخ مناسب اقلیم منطقه ای که در آن سازه در دست احداث است مصالح مناسب را انتخاب کند. شرایط اقلیمی ( آب و هوایی) منتطقه تاثیر زیادی در ساخت و ساز در آن منتطقه دارد برای مثال در مناطقی که باران و برف زیاد می بارد بایستی از دیوار ها و سقف های عایق در برابر آب استفاده کرد که با ورود آب موجب خرابی و دردسر نشود. در این مرحله بایستی بررسی دقیقی انجام شود تا معمار پروژه اقلیم منطقه را به درستی بشناسد.

مراحل طراحی معماری | شرکت معماری معنا

بررسی مراحل طراحی معماری | شرکت معماری معنا

بررسی نمونه های اجرا شده در منطقه
در این مرحله پس از شناخت اقلیم منطقه و شرایط زمین در دست ساخت بهتر است با توجه به طرح مورد نظر کارفرما به نمونه ها مشابهی که در آن منطقه ساخته شده اند نگاهی داشته باشید تا بتواند طرح و پلان بهتری را برای ساختمان در نظر بگیرد. این شباهت فقط در طراحی معماری مد نظر نیست و شباهاتی نظیر شباهات زمینی، اقلیمی و ... نیز مد نظر می باشد. این بررسی ها به دلیل ایده گرفتن و بهتر اجرا شدن پروژه می باشد که همگی با هم می توانند موجب خلق اثری خلاقانه و بی نظیر شوند.

طراحی اولیه (کانسپت)
با توجه به شرایط و بررسی های تحقیق شده حال طراح باید شروع به طراحی اولیه سازه یا طراحی کانسپت سازه نماید. پس از طراحی اولیه طراح ایده های کاربری مورد نظر کارفرما را می تواند به راحتی روی آن طرح اجرا نماید. در اجرای پروژه های خاصی که کاربرد و یا ظاهر خاصی مد نظر کارفرما است طراحی اولیه سازه بسیار اهمیت پیدا می کند. در این طرح می توانید المان های مورد نظرتان را کم و زیاد کنید و دستتان برای طراحی بسیار باز تر است.


مراحل نهایی طراحی معماری


طراحی دیاگرام و تقسیم فضا
تعیین فضا های ساختمان و مشخص کردن و بررسی و طراحی روابط آنها با هم باید بسیار واضح انجام شود. اگرجه اعداد و اندازه های هر بخش در ادامه ممکن است تغییر کند، اما ترسیم شماتیک یا همان بدون اندازه و جایگذاری فضا ها در این مرحله صورت می گیرد. معمار و طراح در این مرحله تقسیم بندی فضا ها را مناسب هر بخش انجام می دهد و محدوده قرار گیری آنها را در پلان نهایی مشخص می کند.

طراحی فضا و حجم ساختمان
در طراحی های فضا و حجم ساختمان ترسیم طرح های ابتدایی و شماتیک بسیار حائز اهمیت است، این ترسیمات هم به صورت دو بعدی و هم به شکل سه بعدی به طراح اجازه پیاده سازی تصویر ذهنی را با توجه به نظر کارفرما و طراحی مورد نظر سازه دارد. پس از این بخش طراح معمار می تواند از قابل اجرا بودن طرح طراحی شده مطمئن شود. همچنین در این مرحله باید طراحی حجم، نما و معماری داخلی ساختمان نیز تا حد زیادی پیش برود. حال طرح نهایی آماده ترسیمات دقیق می باشد.

ترسیم نهایی
هر طرح معماری که طراحی می شود نیاز به یک ترسیم دقیق برای به واقعیت رسیدن دارد که در دو مرحله انجام می شود. ترسیم دقیق طرح نهایی معمار موجب می شود که معمار به پروژه کالبد فیزیکی را اضافه کند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از نرم افزار های طراحی این کار بصورت دقیق تر و با جزئیات بیشتری صورت می گیرد.

نتیجه نهایی

تیم معماری معنا تمامی خدمات طراحی معماری شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین پلان ممکن انجام می دهد. تمامی این ادعا ها را مدیون رضایت چندین و چند ساله مشتریان خود هستیم که همواره رضایت و انرژی مثبت آنها هموار کننده مسیر سخت کاری ما بوده است. تمامی اعضای تیم معماری معنا از متخصصین مجرب و با سابقه در زمینه طراحی معماری انواع سازه ها هستند و می توانند بهترین خدمات ممکن را به شما ارائه دهند. برای سفارش طراحی معماری سازه های مختلف با ما تماس بگیرید.