طراحی تاسیسات مجموعه تخصصی معنا

طراحی تاسیسات ساختمانی خود را به ما بسپارید.

طراحی تاسیسات ساختمانی خود را به ما بسپارید.

طراحی تاسیسات | شرکت معماری معنا

طراحی تاسیسات

معماری و طراحی تاسیسات ساختمان ها یکی از اساسی ترین مراحل ساخت ساختمان به حساب می آید. طراحی تاسیسات ساختمان و بررسی تاسیسات مورد نیاز ساختمان پیش از شروع به فرایند ساخت ساختمان بسیار حائز اهمیت می باشد چراکه تاسیسات ساختمان از عوامل مهم و حیاتی ساختمان به شمار می آیند.
اگر مشکلی در تاسیسات ساختمان وجود داشته باشد تمامی افراد ساختمان اذیت میشوند و آرامش آنها مختلف می شود. پس با این اوصاف باید طراحی تاسیسات ساختمان در شیراز را به تیمی متخصص و مجرب که سالها در این زمینه فعالیت داشته اند بسپاریم. شرکت معماری معنا با سالها تجربه در زمینه معماری و طراحی تاسیسات ساختمان در شیراز می باشد.
این شرکت کلیه خدمات طراحی معماری را از صفر تا صد برای مشتریان عزیز انجام می دهد. محاسبه و انتخاب تجهیزات مناسب برای تاسیسات ساختمان بسیار حائز اهمیت است و بایستی توسط متخصصین مجرب در این زمینه انجام گردد. تیم ما متشکل از برترین متخصصین در زمینه طراحی تاسیسات می باشد و می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

قیمت مناسب

قیمت مناسب

کیفیت بالا

کیفیت بالا

ضمانت اجرا

ضمانت اجرا

نیروی متخصص

نیروی متخصص

شرکت معماری معنا

طراحی سازه مطابق با استاندارد های روز دنیا به همراه برترین طراحان تنها در شرکت معماری معنا، برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره هار درج شده در صفحه تماس با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی های لازم را به شما بکنند. مورد دیگری که علاوه بر علم و تجربه متخصصین در طراحی تاسیسات ساختمان ها بسیار حائز اهمیت می باشد، نظرکارفرما، ساکنین ساختمان، شرایط ساختمان و شرایط آب و هوایی منطقه می باشد. اگر ساختمانی با تاسیساتی قوی و بی عیب مد نظرتان است می توانید تمامی خدمات طراحی تاسیسات خود در شیراز را به تیم معماری معنا بسپارید. با طراحی تاسیسات در کنار تیم ما می توانید ساختمان خود را با استاندارد های تاسیسات در سطح مجهز کنید. در این مقاله با ما باشید تا به بررسی طراحی تاسیسات ساختمان بپردازیم.

انجام کلیه خدمات طراحی تاسیسات ساختمانی

طراحی تاسیسات ساختمان

طراحی تاسیسات ساختمان شامل دو بخش اصلی است که هر کدام به نوبه خود دارای اهمیت بالایی هستند و باید برای هریک انرژی و وقت کافی گذاشته شود تا طراحی تاسیسات ساختمان بصورت تمام و کمال انجام گردد.

بخش اول طراحی تاسیسات الکتریکی ساختمان
این بخش شامل طراحی نقشه های نورپردازی، طراحی سیستم روشنایی، سیستم ارتینگ ساختمان، جانمایی کلیه وسایل الکتریکی ساختمان و تابلوهای برق، سیم کشی و راه اندازی تلفن و آسانسور همینطور منابع تغذیه، اجرای شبکه و دیگر موارد مربوط به سیستم های الکترونیکی ساختمان می باشد.

طراحی تاسیسات ساختمانی | شرکت معماری معنا

طراحی تاسیسات مکانیکی | شرکت معماری معنا

طراحان و پیمانکاران طراحی ساختمان با داشتن نقشه طراحی تاسیسات در شیراز پروژه را بسیار سریع تر و بهتر می توانند جلو ببرند چراکه برای مثال برای طراحی نمای نورپردازی ساختمان باید محل سیم کشی ها و داکت ها مشخص باشد، اگر نقشه طراحی تاسیسات باشد مکان های عبور سیم و جای داکت ها در داخل دیوار از قبل تعیین شده است و طبق نقشه پیمانکار ساخت ساختمان را ادامه می دهد سپس برق کار، کار های سیم کشی و نورپردازی و ... را در زمان بسیار کمتری انجام می دهد.
پس داشتن نقشه تاسیسات ساختمان اعم از الکتریکی و مکانیکی بسیار حائز اهمیت می باشد. شرکت معماری معنا در شیراز کلیه خدمات طراحی تاسیسات الکتریکی ساختمان را در زمان کوتاه و با بالاترین دقت ممکن توسط برترین متخصصی طراحی و معماری ساختمان انجام می دهد.
مهم ترین شاخصی که در طراحی تاسیسات الکتریکی ساختمان توسط تیم معماری معنا به چشم می آید تجربه بالا و متخصص بودن تیم طراحی می باشد که موجب می شود. طرح ارائه شده برای ساختمان، هنگام اجرا به هیچ گونه مشکلی مواجه نشود.


بخش دوم طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان

بخش دوم طرای تاسیسات ساختمان به اجزای مکانیکی ساختمان مربوط می شود. طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان در شیراز شامل طراحی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، تاسیسات مربوط به فاضلاب و آب، تاسیسات استخر و سونا و جکوزی، تاسیسات آتشنشانی و اطفائ حریق و.. به در حالت جزئی تر شامل: طراحی سیستم تهویه، طراحی سیستم فاضلاب، سیستم سرمایش و گرمایش، لوله کشی ساختمان، طراحی داکت ها و رایزرها و دیگر اجزای مکانیکی ساختمان می باشد. طراحی تاسیسات ساختمان از مهمترین و البته سخت ترین بخش های طراحی معماری ساختمان می باشد. دلیل پیچیدگی و حساس بودن طراحی تاسیسات ساختمان این است که تاسیساتی که طراحی و اجرا شده اند دیگر پس از اجرا در دسترس نمی باشند و در صورت طراحی غلط ممکن است طراحی کل بنا تحت تاثیر قرار می دهد.

طراحی تاسیسات الکتریکی ساختمان | شرکت معماری معنا

از بخش های بسیار مهم طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان طراحی سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان می باشد. برای انتخاب سیستم گرمایش و سرمایش مناسب ساختمان باید ابتدا، بار سرمایش و گرمایش ساختمان را با توجه به مواردی مانند طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا، درجه حرارت طراحی هوای خارج در فصل تابستان و زمستان، اختلاف درجه حرارت شب و روز در فصل تابستان محاسبه کنیم. سپس از تجهیزات متنوعی که بعنوان سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان موجود هستند باید استفاده نمود. مورد با اهمیت دیگر در طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمانی محاسبه آب مورد نیاز و انتخاب منبع آب مورد نیاز ساختمان می باشد. مواردی که بایستی در محاسبه مقدار آب مورد نیاز ساختمان در نظر گرفته شود شامل مصرف یک شبانه روز ساختمان و آب مورد نیاز جهت اطفا حریق در هنگام آتش سوزی می باشد.

نتیجه نهایی

تیم معماری معنا کلیه خدمات طراحی تاسیسات ساختمان شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین پلان ممکن انجام می دهد. تمامی این ادعا ها را مدیون رضایت چندین و چند ساله مشتریان خود هستیم که همواره رضایت و انرژی مثبت آنها هموار کننده مسیر سخت کاری ما بوده است. تمامی اعضای تیم معماری معنا از متخصصین مجرب و با سابقه در زمینه طراحی معماری انواع تاسیسات ساختمانی هستند و می توانند بهترین خدمات ممکن را به شما ارائه دهند. برای سفارش طراحی معماری سازه های مختلف با ما تماس بگیرید.

برای سفارش و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

طراحی سازه | شرکت معماری معنا