طراحی سازه مجموعه تخصصی معنا

طراحی انواع سازه های سخاتمانی خود را به ما بسپارید.

طراحی انواع سازه های سخاتمانی خود را به ما بسپارید.

طراحی انواع سازه | شرکت معماری معنا

طراحی سازه

طراحی سازه عبارت است از طراحی سیستم های سازه ای با هدف تامین باربری و ایجاد مقاومت در برابر نیروهای مختلف وارده بر سازه; طراحی سازه ساختمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شوند. بخش اول بخش سازه عمرانی نام دارد، بخش دوم معماری سازه و در نهایت طراحی تاسیسات نام دارد. دو بخش طراحی عمرانی و معماری سازه در عملیات طراحی سازه مکمل یکدیگر هستند. مصالح مورد استفاده در طراحی و ساخت انواع سازه ها با توجه به آب و هوای منتطقه متفاوت می باشد، انواع مصالح مورد استفاده در سازه ها عبارت است از ; فولاد، بتن، چوبی و بنایی. یکی از مصالح اصلی مورد استفاده در طراحی و ساخت سازه های بتن می باشد که بسته به شرایط و کاربرد ساختمان از انواع مختلف آن استفاده می شود.
در سازه هایی که از فولاد ساخته می شوند و با نام سازه های فولادی شناخته می شوند معمولا از فولاد نرم استفاده می شوند چراکه علاوه بر مقاومت بالایی که در برابر فشار های وارده دارد شکل گیری راحت تری دارد و دست طراح باز تر است. همچنین استفاده از فولاد نرم موجب کشش بیشتر سازه و توان بالاتر آن در برابر فشار های وارد شده بر آن می شود. شرکت طراحی معماری معنا در شیراز متشکل از تیم با تجربه و متخصص در زمینه معماری و طراحی سازه ها با ورود به فضای مجازی قصد دارد خدمات خود را در قالب گسترده تری به هموطنان عزیز ارائه کند.

قیمت مناسب

قیمت مناسب

کیفیت بالا

کیفیت بالا

ضمانت اجرا

ضمانت اجرا

نیروی متخصص

نیروی متخصص

شرکت معماری معنا

طراحی سازه مطابق با استاندارد های روز دنیا به همراه برترین طراحان تنها در شرکت معماری معنا، این شرکت با تیمی متخصص که با بهره بردن از علم روز دنیا و تجربه گذشته توانسته کیفیت طراحی های خود را در حد استاندارد های جهانی برساند و افتخاری برای ایران و ایرانی باشد. شما می توانید برای سفارش طراحی انواع سازه با توجه به سلیقه شما، بودجه شما و دیگر موارد حائز اهمیت با ما تماس حاصل فرمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا با هم به بررسی انواع طراحی سازه ساختمانی بپردازیم.

انواع طراحی سازه ساختمانی

طراحی سازه ساختمانی قاب خمشی


یکی از سبک های مدرن طراحی سازه ساختمانی امروزه با نام قاب خمشی شناخته می شود. در این سبک نیروهای زلزله و بار وارده توسط تیر ها و ستون ها جذب می شوند، تیر ها و ستون های این سبک به دلیل فشار زیادی که بر آنها است دارای سطح مقطع بزرگی می باشند. مزیت اصلی طراحی سازه ساختمانی قاب خمشی عدم وجود هیچگونه محدودیت برای در و پنجره می باشد.

طراحی سازه قاب خمشی | شرکت معماری معنا

طراحی سازه با قاب ساده | شرکت معماری معنا

قاب ساده با مهاربند و دیوار برشی

 یکی دیگر از انواع سازه های ساختمانی که در کشور ما نیز بسیار محبوب می باشد طراحی سازه با مهاربند و دیوار برشی می باشد. این سازه ها فشار های وارده را توسط مهربند و دیوار ها مهار می کنند. این نوع سازه ها اغلب برای بخش هایی با ابعاد کوچک تر مناسب می باشد. همچنین از مهار بند و دیوار برشی در قاب های خمشی نیز استفاده می شود که بار ثقلی توسط دیواره ها و مهار بند کنترل می شود.


چرا طراحی سازه مهم است؟

دلیل اصلی طراحی سازه ها پیش از شروع عملیات آشنایی با پروژه از تمامی جهات از جمله حدود هزینه تمام شده، حوادث احتمالی، مصالح مورد نیاز و ... می باشد. همچنین مهندسی و طراحی سازه پیش از اجرا به کارفرمایان و شخصی که قصد سرمایه گذاری بر روی پروژه ساختمانی مورد نظر را دارد یک دید کلی به محصول نهایی ساختمان می دهد. در طراحی سازه باید استاندارد های لازم و همچنین رعایت تمامی نکات ایمنی باید رعایت شود تا در هنگام اجرای سازه مشکلات و هزینه های اضافه بر سازمانی برای پروژه اضافه نشود.

مراحل طراحی معماری | شرکت معماری معنا

مراحل طراحی سازه

در طراحی سازه شرکت معماری معنا سه مرحله اصلی باید انجام شود در ادامه به بررسی تک تک این مراحل می پردازیم:

مرحله اول: برنامه ریزی
مرحله برنامه ریزی شامل برآورد ضروریات ساختمان می باشد. این مورد بر روی طراحی نهایی بنا بسیار تاثیر گذار است تمامی فرایند پروژه مرحله به مرحله بایستی روی کاغذ پیاده سازی شود و ساختار اصلی ساختمان با تمامی مشکلات محتمل و هزینه کلی ساختمان که شامل; هزینه های اجرایی، هزینه های زیبایی، مجوز ها و هزینه های حقوقی می باشد تخمین زده شود. شرکت معماری معنا برآورد دقیق تمامی ضروریات پروژه ها اعم از هزینه ها و مجوز ها را برای پروژه شما با دقت بالا استخراج می کند.

مرحله دوم: طراحی
مرحله طراحی سازه شامل کشیدن نقشه و طرح فیزیکی ساختمان ابتدا بر روی کاغذ و سپس با استفاده از نرم افزار های رندرینگ و طراحی نقشه و سازه نمای ساختمان را با جزئیات طراحی و به مشتری ارائه دهید.

مرحله نهایی: ساخت بنا
مرحله نهایی در طراحی سازه ساخت بنا می باشد که باید با توجه به نقشه های طراحی سازه و برنامه ریزی انجام شده مراحل برنامه ریزی شده به ترتیب انجام شوند و با استفاده از تجهیزات به روز و ماشین آلات پیشرفته طراحی سازه ها در زمان تعیین شده به پایان رساند.

نتیجه نهایی

طراحی سازه های ساختمانی، یکی از شاخه های مهم در صنعت ساخت و ساز ساختمان محسوب می شود تیم طراحی معماری و طراحی سازه شرکت معماری معنا با بهره گیری از علوم طراحی مهندسی، پایدارترین، مستحکم ترین و زیباترین سازه های ساختمانی را طراحی نموده و به مرحلۀ اجرا برسانند. شرکت معماری معنا با استفاده از تجربه های چندین ساله و تیم متخصص مهندسان ناظر کیفی و کنترلی، قادر است طراحی سازه های ساختمانی شما را به بهترین شکل ممکن به مرحلۀ اجرا برساند.

برای سفارش و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

طراحی سازه | شرکت معماری معنا